SK CZ
Nepřihlášen/á
Přihlásit se
Zavřít

Léto bez pigmentových skvrn

Všichni máme rádi opálenou pleť, slnění však sebou přináší určitá rizika. V posledních letech však nastává nový trend a to nejkrásnější pleť je zdravá pleť a pigmentové skvrny na zdravou pleť nepatří.

Ti, kteří trpí hyperpigmentaci si určitě všimli, že během slunečních měsíců se barevné skvrny na obličeji stávají viditelnější. Je velká výzva nejen předcházet těmto pigmentovým skvrnám, ale i zároveň se jich později zbavit.

Tyto kosmetické rady a tipy vám snad pomohou udržet rovnoměrně tónovanou pleť během léta a po létě také.

1. VYHÝBEJTE SE SLUNCI

Nejčastější důvod vzniku předčasných vrásek je UV záření a vystavení pleti slunci také sebou přináší výskyt pigmentových skvrn. Vyhýbejte se proto slunci jak je to jen možné. Noste klobouky, sluneční brýle, kšilty, zdržujte se co nejvíce ve stínu.

2. KRÉM NA OPALOVÁNÍ APLIKUJTE ČASTO A VE VELKÉM MNOŽSTVÍ

Pokud se během letních dovolených nemůžete  vyhnout slunci, používejte opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem. Trik je ale v tom, že můžete mít i 50 SPF pokud si aplikujete ochranný krém jenom 1 krát do dne. Skutečnost v ochraně opalovacích  krémů  není ve faktoru, ale jak často a hodně se ochrannými krémy natíráte. Dopřejte si tedy často a hlavně silnou vrstvu krému na obličej.

Malý tip: Pod opalovací krém použijte bělící krém nebo Sérum s obsahem vitamínu C a E. Vědci z Duke University Medical Center prokázaly, že aplikace krému nebo séra s obsahem vitamínů C a E ve složení, znásobuje ochranu opalovacího krému až 4 násobně více a zároveň oslabuje buňky melaninu a tím snižuje tvorbu pigmentových skvrn.

3. MAKE-UP A PUDR JEDINĚ S BEZPEČNOSTNÍM FAKTOREM

V letních měsících je důležité používání kvalitních make-upů a pudrů s ochranným faktorem. Po ranní hygieně aplikujte oblíbený krém, nechte vstřebat minimálně 5 minut a naneste make-up a pudr nebo alespoň pudr, pokud je vám na obličej příliš teplo. Nezapomínejte během dne obnovit vrstvu této dekorativní kosmetiky. Make-up s vyšším SPF vám udělá obrovskou službu v prevenci proti pigmentovým skvrnám.

4. UDRŽUJTE PLEŤ V CHLADNÉM PROSTŘEDÍ

Věděli jste, že pigmentové skvrny jsou způsobeny nejen sluncem, ale i teplem?

Přehřátá pokožka může způsobovat nadměrnou tvorbu melaninu. Snažte se během dne udržovat pleť v příjemném chladném prostředí. Malý tip je držet kosmetické produkty v chladničce. Ráno i večer příjemně zchladí pleť odličovací mléko, pleťová voda i krémy. Příjemný pocit vám dá i aplikace chladné gelové masky (ideálně hydratační) Takto nejenže příjemně zchladíte pleť, ale i pomůžete dostat hydrataci do horké a žíznivé pokožky.

P.S. Pokud nemáte po ruce gelovou masku, mražený hrášek také odvede dobrou práci

 5. PRAVIDELNÉ POUŽITÍ PEELINGU

Pravidelným jemným obrušováním vrchní vrstvy pokožky můžeme dosáhnout minimalizaci tvorby pigmentových skvrn, rozbíjíme tím pigmentové buňky a zjemňuje jejich viditelnost.

6. JEZTE STRAVU BOHATOU NA ANTIOXIDANTY

Věděli jste, že určité druhy ovoce a zeleniny pomáhají nakopnout ochranu pleti před sluncem?

Mrkev, špenát, kapusta, sladké brambory, švestky, jahody, brusinky, borůvky, maliny - všechny tyto potraviny vám pomohou zvýšit váš vnitřní SPF.

 

Dejme tomu, že se vám nepodařilo dodržovat většinu výše uvedených rad a tipů a pigmentové skvrny se přece jen objevily. Následujících pár tipů vám pomůže zjemnit je nebo zcela odstranit.

1. POUŽITÍ BĚLÍCÍCH KRÉMŮ A MASEK

Lékař nebo lékárník vám může pomoci doporučit bělící krém, který obsahuje aktivní látky pro odstranění skvrn. Nejznámější aktivní látka je hydrochinon. Najdete však i mnoho výborných krémů, které jsou vyrobeny na bylinné bázi, tyto mohou být častěji účinnější a také bezpečnější, zejména pokud trpíte různými alergiemi.

2. OŠETŘENÍ V KOSMETICKÉM SALONU

Pravidelná návštěva salonu, kde vám profesionál namíchá ideální kúru přímo na vás, je nesrovnatelně účinnější než domácí léčba. Velmi účinné ošetření jsou na bázi obrušování vrchní vrstvy pokožky jako je mikrodermabraze, ošetření AHA kyselinami nebo kosmetickou špachtlí.

 

Dejme tomu, že se vám podařilo dodržovat všechny tipy a přesto problém přetrvává. Pigmentové skvrny mohou souviset s poruchou ledvin. Zkuste zjistit, zda ledviny fungují tak jak mají.

A nezapomínejte, jste jedinečný člověk a originál, nebojte se světu ukázat svou pravou tvář. Nikomu se nepřizpůsobujte, zvyšte si sebevědomí a žádne skvrny vás obtěžovat nebudou :)

scroll-top
Nahoru